akilcagi.net

PTC Rehberi

E-posta Yazdır PDF

PTC Nedir?

PTC ( Paid To Click ) yani kısaca “Tıkla Kazan” demektir. İnternetin tüm dünyaya hakim olmasıyla birlikte internet üzerinden yapılan reklamlar giderek arttı. Bunun üzerine internet kullanıcılarının reklamlara dikkatini çekmek üzere PTC ( Paid To Click ) “Tıkla Kazan” siteleri doğdu.
PTC Sitelerinden Nasıl Para Kazanılır?

Türk yabancı birçok PTC sitesi var. Sitelerin ingilizce olması sizi korkutmasın. Genelde hepsi aynı görünümde ve kullanımları da aynı. Size para ödeme yöntemleri de farklı olsa da onlarda 3 – 4 farklı sistemden oluşuyor. ( Paypal, AlertPay,…. ) Biriktirdiğiniz Paraları bu sanal bankalarda topluyorsunuz ve sonra kendi hesabınıza Türkiye’ye Transfer ediyorsunuz.

Para kazanmak için genelde menüden “surf ads ya da view ads” düğmesine tıklıyoruz. Açılan sayfada gelen reklamlara sırasıyla tıklıyoruz. Açılan reklamları da 30 sn. kadar izliyoruz. İşte Para kazanmak bu kadar basit.

Neden yabancı siteler diyorsanız onlar Türkiyedeki sitelerden daha çok kazandırıyor.


Hangi PTC Sitesi Para Ödüyor, Hangisi Güvenilir?

Bu konuda çok kazandıran değilde az kazandırıp, kazandırdığını ödeyen siteleri tercih etmek gerekir. Birçok kazandırdığını söyleyen PTC ler teker teker battı ve SCAM site oldu. PTC dünyasında para ödemeyen sitelere SCAM site deniyor.


Problemler:

Bazen Web siteleri tıklama başına kazanılan parayı ya da minumum ödeme tutarı gibi bilgileri değiştirebilmektedirler.Bazende geçici ya da kesin kapanışlar oluyor, Siteler HACKlenebiliyor. Sağlam siteler zamanla sorunlarını giderip geri yayına başlıyorlar.

Reklamlardan para kazanmak için surf yaparken Özellikle FIREFOX Browser (tarayıcı) kullanmanızı öneririm. Explorerin boşa zaman kaybettirmesinden bıkanlara tavsiyem budur.
Özellikle reklam sayacı sıfırlandığı halde paranızı alamıyorsanız FireFox bunun için en iyi çözüm.


Sanalbanka Nedir?

Sanalbanka internet üzerinden para transferine yarıyan banka gibi güvenilir aracı kurumlardır. En bilinenleri Paypal, AlertPay,
Genel PTC Bilgisi


PTC Sitelerden Nasıl Para Kazanılır?

Bu tip sitelerde (PTC) Menü çubuğundan”Surf Ads”, “Browse Ads”, “View Ads”, “Earnings Area” vb. gibi yerlere (hangisi varsa ona ) tıklıyoruz. Açılan Sayfada karşımıza çıkan reklamlara sırasıyla tıklıyoruz. Her reklam için 10 saniye ile 120 saniye arasında değişen sürelerde bekliyoruz. Sayaç sıfırlanınca, açılan reklam sayfasını kapatıp sıradaki reklama tıklıyoruz. Hangi reklama tıklanmadığını anlamak için Browser menüsünden sayfayı yenile ya da F5 tuşuna basın veya “Surf Ads”, “Browse Ads”, “View Ads” vb. programın menüsünde hangisi varsa ona tekrar tıkladığınızda izlediğiniz reklamların üzeri çizilecektir. Sizde geriye kalan reklamlara tıklayın ve para kazanmaya devam edin. Her reklam için ortalama 1 cent ödeniyor.
Biriken paranız minumum ödeme miktarına ulaşınca ödeme talep edebilirsiniz. Talep için My Stats ( Bazılarında Your Stats) ekranından Cashout/Convert linkine tıklıyoruz. ve açılan sayfadan Convert to Cash via AlertPay ( ya da program hangisini kullanıyorsa AlertPAy, Paybal , E-gold olabilir ben burada örmek olarak söylüyorum.) tıklıyoruz açılan yeni sayfada talep miktarımızı bildirip onaylıyoruz. Gerisi artık zamana kalmış. En kısa zamanda paranızı almanız dileğiyle.
Örnek Kazanç :
Hergün 10 Reklama Tıklasan ……………………. = $0.10
20 Alt üyen günde 10 Reklama Tıklasa……… = $2.00
Günlük Kazancın ………………………………………. = $2.10
Haftalık Kazancın ……………………………………… = $14.70
Aylık Kazancın…………………………………… …. = $63.00 olur.
Bilmeniz Gerekenler?

1)PTC üyelerine üye olmadan önce PAYPAL ve ALERTPAY’a üye olunuz, bu mevzuyu arşivimde bulabilirsiniz.

2)Her şeyden önce şifre sisteminizi çok iyi tutun. Özellikle para kasanız olarak çalışacak Alertpay ve Paypal hesabınızın şifresini kolay çözümlenmeyecek ve diğer sitelerde hiç bir zaman kullanmayacağınız bir kombinasyonda seçin. Tıkla-kazan siteleri içinse mümkün olduğunca her bir site için ayrı bir şifre tutun. Böylece sadece şifre bilgilerinizi çalmak için kurulmuş sahte PTC sitelerinin amaçlarına ulaşmasını engellemiş olursunuz. Bir kısım siteler sadece şifre çalmak için kurulur. İnsanlar bu sitelerde hep aynı kullanıcı adı ve şifresi kullandığı için maalesef şifresini ele geçiren biri tüm hesaplarına girme yetkisine sahip olur. Lütfen bu konuya dikkat edin. Aylarca biriktirdiğiniz paralarınızın başına kötü şeyler gelmesin.

3)İlk önce “Sık kullanılanlar menünüze “Bux” adında bir klasör ekleyin.bux klasörünün içine bux1,bux2,bux3, gibi alt klasörler ekleyin.(siteleri bu klasörlere bölüştürmek için).Bu klasörlerin içine; Üye olduğunuz her PTC sitesinde “Surf Ads” sayfasını açtığınız zamanki sayfayı ekleyiniz… ki bütün PTC siteleriniz aynı yerde olsun. sırayla tıklayıp para kazanmanız kolay olsun…

4)Birkısım PTC sitesi örnek 10Bux sık kullanılanlara ekleyip parolayı hatırla seçeneğini seçseniz bile her girişinizde sizden kullanıcı adınızı şifrenizi ve onay kodunu isteyecektir.

5)Tarayıcınız Firefox olsun…(hız önemlidir, zira ben aynı anda yeni sekmede 12 PTC sisteminde tıklama yapıyorum fazlası kafa karıştırıyor)

6)Tıkladığınız linkler genel olarak yeni bir sayfada açılırlar ve başka sayfada açıldıktan sonra, yapılan işlemin başarılı sayılabilmesi için belirtilen süre kadar beklenmesi gerekir. Genel olarak “Your account has been credited”, “Success” gib yazı ya da grafiklerle bu işlemin bittiği belirtilebileceği gibi, pek çok sitede de bunun yerine karşınıza çıkan rakamlarla onaylama yapmanız, ya da “close the window” uyarılarını tıklamanız beklenir. Ancak bu işlemi yaptıktan sonra hak ettiğiniz para hesabınıza geçmiş demektir.

7)Listelenen reklamların her defasında sadece birini açabilirsiniz. Birinin süresi dolmadan sıradakini açarsanız ikisinin de ücretini alamazsınız. Bu nedenle sabırlı olun. Bunun yanında farklı şirketlerin sayfalarını farklı pencerelerde açarak çoklu takip edebilirsiniz. Bu size sakınca yaratmadan vakit kazanmanızı da sağlar.

8 ) Yani “Tıkla-Kazan” yöntemiyle zararınız değil karınız olur. Asıl sorulması gereken soru “Bunca çabaya bu kadar para değer mi?” olabilir ama zaman ilerledikçe ve kişisel gayretlerinizle (Örneğin alt üyeler bulma yoluyla) bu soruyu olumlu cevaplama imkanınız artacaktır.

9)Bazı sitelerde reklam bannerlerinin altında para değeri değil, point değeri gösterir bu tür değerler size para kazandırmaz ancak size o sitede reklam verme olanağı sunar. Bu da size reklam tıklayan değil reklam tıklatan olma olanağı sağlar.

10)En önemli, en çok kullanılan ve en riskli olan yöntemlerden biri de; üye olduğunuz siteden ref satın almak veya kiralamaktır. En riskli yöntem olmasının sebebi, Bazı Ptc sitelerinin ödeme yapmayıp çekip gitmesindendir. Şundan da şüpheniz olmasın ki, kapanmayan bütün Ptc sitelerinde kesinlikle en azından paranızı kurtarırsınız. Ve çoğu zaman kar da edersiniz.

11)Bazı yazılımcılar reklamlara otomatik tıklamak üzere yazılım geliştirdiler ve buna “Autoclicker” adını verdiler. Bu programlar siz bilgisayar başında olmasanız da reklamlara sırayla tıklar ve sizin bir şey yapmanıza gerek kalmaz. Diğer yandan tıklama sayısı az olan reklamlar sitede çıktıktan bir iki saat ve hatta 5-10 dakika sonra kaybolur. Autoclicker programlar bu reklamları da kaçırmadığı için normal kullanıcılar sitede 10 reklam tıklıyorsa Autoclicker kullanıcıları 40-50 reklam bile tıklayabilirler. Ama kazın ayağı öyle değil. PTC siteleri yapımcıları da işlerinde uzman yazılımcılardır ve bunun tedbirlerini çoktan almışlardır.

12)Reklamlara tıklarken dikkat etmeniz gereken önemli bir husus var. Bazı siteler Autoclicker kullanımını engellemek için reklam linkleri arasına anti-cheat denen sahte linkler koyarlar ve bu linke tıklamamanızı açıkça belirtirler.

13)Her şeyden önce linkler arasında gezinmek ve ziyaret etmek için asla ve asla tab ve enter tuşunu kullanmayın. Linklere her zaman mouse ile giriş yapın. Aksi takdirde site sizi bir bilgisayar programı sanabilir.

14)Size Autoclick gibi otomatik tıklama yapan sistemleri önerebilirler. Bu ilk başlarda hoş gözükebilir ancak zamanla bu tip yöntemlerin şirketler tarafından fark edilebildiğini anlayacaksınız. Bu da hesap iptaline sebep olacaktır. Zaten şirketler gittikçe daha fazla sahtekarlık kontrolü yaparak olağan tıklama işlemlerinin arasında sadece insanların cevaplayabileceği “cheat check”, “human verification” gibi testler yapmaktadır. Bu nedenle autoclicker gibi programlar işe yaramayabilir. Hatta güvenliği daha da artırılmış siteler özellikle linklerin arasına asla tıklamamanız gereken linkler koyabilirler. “Do not click, if you are human” gibi şeyler yazarlar ve tıklandığında hesabınıza ceza kesebilir ve daha kötüsü tamamen iptal edebilirler. Diğer linklerden farklı özellikte yapılmamışsa site bu linki yeterli ingilizcesi olmayan üyelerden ekstra kazanç sağlamak için koymuş demektir ve siteyle ilgili çalışmalarınızı yeniden gözden geçirmeniz tavsiye edilir.

15)Şirketler tek bir bilgisayar ve IP den tek bir hesabı kabul ederler. Bu nedenle bir bilgisayarda altınıza başka hesaplar açarak çokça kazanmak fikri doğru değildir. Şirketler bunu fark ederler ve sizinki de dahil açtığınız bütün alt hesapları silerler. Hatta bunu intikam alır gibi tam minimum tutara yaklaştığınız ödeme zamanında da yapabilirler. Bu konuya azami dikkat göstermelisiniz.

16)Hiçbir zaman hiçbir yerde kredi kartınızı kullanmayınız. İleri düzey kazanma taktiklerinde dahi Alertpay, Paypal ve E-Gold hesaplarınızda biriken paralardan ödeme yapın.

17)Muhakkak antivirüs programı kullanın.

18)Size gösterilecek reklamlara çok fazla kulak asmayın. Bunu söylemek etik olarak çok doğru olmasa da size gösterilen reklamların çoğunlukla yine tıkla-kazan siteleri gibi yerler olduğunu fark edeceksiniz. Size kısa sürede çok daha fazla kazanç sağlayabileceğinizi belirtip aklınızı çelmeye çalışacaklar. Siz güzergahınızı bozmadan sayfayı açın kapatın ve paranızı alın. Kimsenin aklınızı çelmesine izin vermeyin.

19)Reklam sayfalarını kapatmak istediğinizde çıkan “bu sayfadan çıkmak istediğinize emin misiniz”, “ücretsiz sürümü indirmek için tamam butonuna basın” gibi istenmeyen tüm pencereleri her zaman sağ üst köşedeki kapatma işaretinden kapatın. Pencereler üzerindeki butonlara basmayın.

20)Günlerce uğraşıp reklamlara tıkladınız ve kazancınız her geçen gün büyüdü. Sitenin belirlediği ve “cashout” denilen minimum ödeme tutarına ulaşınca paranızı istemelisiniz. Bu tutarı ilgili sitelerin ana sayfalarında veya sık sorulan sorular (FAQ) kısmında da görebilirsiniz.

21)Genelde, en güvenilir Ptc siteleri ortalama günlük 4-12 arası reklam çıkrarır ve Tık Başı: 0,01$, ref tıklaması: 0,005$ verir. Bu degerleden daha fazla veren sitelerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

22)Üye olacağınız sitenin domaini parayla alınmış olmalıdır. Bedava domaini olan sitelere kesinlikle üye olmayın

23)Üye olacağınız sitenin forumunun olup olmadığını kontrol edin. Çünkü, forum üyelerin sorunlarını site sahibine bildirebileceği yerdir.

24)Üye olduğunuz sitenin istikrarlı olup olmadığına dikkat edin. Birgün 15 reklam, diğer gün 1-2 reklam çıkaran sitelerden en azından bir süre uzak durun.

25)Üye olacağınız sitelerin ödemelerinin ve ödeme sürelerinin düşük olmasına dikkat edin

26)üye olduğunuz siteler hakkında son gelişmeleri forum veya sitelerden takip edin.


Soru – Cevap

Peki, Ptc siteleri bize neden ödeme yapar?


Bu sorunun cevabı basittir. Çünkü, sizin her tıklamanız için ptc siteleri, size ödediğinin yaklaşık 3-5 katı kadar kazanır. Bu da onlar için oldukça güzel bir kazançtır.

Ptc siteleriyle Bir Ayda Ne kadar kazanabilirim?


Ptc siteleri tıklama başına genelde 0,01 $ ödeme yaparlar. Ptc sitelerinde günlük ortalama 5 ila 10 arasında reklam çıkmaktadır. Örneğin, 10 reklam çıkan bir Ptc sitesine her gün tıklarsanız aylık kazanabileceğiniz miktar 0,01$ x 10Tık x 30Gün=3$ olur. 20 tane Ptc sitesine üye olur ve hergün, düzenli olarak tıklarsanız aylık kazanacağınız minumum miktar 60$’dır. Bizim garanti tekliflerimizle de bu miktar rahatlıkla 70$ civarına ulaşacaktır.

Peki Ayda 60 $ Kazanmam için Günlük Ne Kadar Zaman Gerekir?


Aynı anda birden çok ptc sitesinde reklamlara tıklamanız mümkün. Ayda 60 $ bir kazanç istiyorsanız en az 20 tane ptc sitesine üye olmanız gerekir. Bu da hergün ortalama 150-200 reklam görüntülemeniz anlamına gelir. Ama, üye olduğunuz 20 siteye tıklamanız, siteye tıklamanız günlük 30 dk’dan fazla zamanınızı almayacaktır emin olun. Çünkü, bütün siteleri aynı anda tıklayacaksınız. Örnek olarak, benim üye olduğum yaklaşık 50 siteye tıklamam, günlük en fazla 50 dakikamı alıyor. Fakat, sitelere tıklamak için kesinlikle Firefox’u kullanmanızı öneririz. Sekmeler özelliği olduğundan İnternet Explorer’a göre çok daha kısa sürede reklamlara tıklamanızı sağlar. Bir ayda harcadığınız zaman ne kadar, bir de ona bakalım: 30×30=900 dk.=15 saat. Yani kısacası toplamda 1 iş gününden sadece biraz fazla çalışarak, aylık en az 60 $ civarı bir gelir elde ediyorsunuz.

Hala Ayda 60 $ benim için yeterli Değil Diyorsanız


İşte burada referans sistemi devreye giriyor. Arkadaşlarınızı sisteme kayıt ederek Ptc sitelerinden oldukça iyi gelir elde etmeniz mümkün. Sistem nasıl işliyor?. Genelde, alt üyeniz yaptığınız kişilerin tıklaması başına % 100 veya %50 pay alıyorsunuz. Yani, tıklama başına 0,01$ kazandığınız bir sitede sisteme kazandırdığınız alt üyenizden de gelir elde edebiliyorsunuz.
Günlük ortalama 10 tane reklam çıkan bir ptc sitesine 20 tane arkadaşınızı alt üyeleriniz olarak üye yaptırdınız. Şimdi olası kazancınızı hesaplayalım:
Sizin tıklamalarınızdan aylık kazancınız: 0,01×10×30= 3$
Arkadaşlarınızın da, her gün reklamlara eksiksiz tıkladığını düşünelim. Alt üyelerinizden aylık kazancınız: 0,01$ x 10Reklam x 20Arkadaş x 30= 60$ olacaktır. Yani toplamda 63 $ kazanacaksınız. Bu hesabımızın sadece bir ptc sitesi için geçerli olduğunu hatırlatalım. 15-20 tane Ptc sitesiyle aylık ne kadar kazanabileceğinizi siz hesaplayabilirsiniz.

Peki, Güvenilir Siteleri Nasıl Anlayabiliriz?


Biz sizin için en iyi siteleri araştırıp, en güvenilirlerini inceliyoruz. Bu işte, siz de giderek tecrübe kazanacak ve hangi sitelerin iş yapıp yapmayacağını kolaylıkla anlayabileceksiniz.

Peki, Kazandıklarımızı Nasıl Alacağız?


Bunun için de, kesinlikle açmamız gereken PAYPAL ve ALERTPAY hesaplarıdır. Bunlar, sadece mail adreslerimizle işlem yapmamızı sağlayan sanal bankalardır. Ve tüm Ptc siteleri bu iki bankayı kullanmaktadır. Her ikisi de Türkiye’ye ödeme yapmaktadır. Ben de ödemelerimi bu sanal bankalar üzerinden veya isteğe göre Türkiye’deki banka hesaplarınız üzerinden yapacağım. Yalnız, Ptc sitelerindeki kendi miktarlarınızı almak için bu hesapları, her durumda açmalısınız. İsimlerin üzerine tıklayarak üye olabilirsiniz. İlk açtığınızda hesabınız onaysız olacaktır.

TIK BAŞI 0,01$ ÇOK AZ DEĞİL Mİ?


Tık başına 0,01$ gerçekten bize göre az olabilir ama bu miktar Ptc sitelerinin ayakta kalabilmesi için ideal bir miktardır. Zaten, bu noktada bizim imdadımıza alt üye sistemi yetişmektedir. Yani, siteye kendi adımıza üye yaptığımız kişilerden de kazanıyoruz. İşte, bu sayede hem site bizim sayemizde daha çok üyeye sahip olmuş oluyor hem de kazandıklarımız bizi tatmin edebiliyor. Ayrıca, üye olduğunuz sitelerden Premium üye alırsanız, hem ref tıklamanız 2 katına çıkıyor, hem de günlük daha çok reklama tıklayabiliyorsunuz. Premium üyelik miktarı yıllık olarak 50-100$ arasında değişmektedir.
Şimdi, Kabaca bir hesap yapalım. Örneğin, Neobux sitesinde günde ortalama 5 reklam çıkıyor. Sizin tıklamanız 0,01$ ve ref tıklaması 0,005$. Ve 50 tane refiniz olduğunu düşünelim.
50 ref günde 5 reklama tıklarsa: 50 x 5=250tık
Günlük Kazancınız: 250 x 0,005$= 1,25$
Aylık Kazancınız: 1,25$ x 30= 38$
Yıllık kazancınız yaklaşık 500$

Neobux gibi 5-6 tane Ptc sitesinde bu durumlara ulaşabilirseniz, yıllık kazancınızın 3000$’lar seviyesine varması içten bile değildir. Premium üye iseniz; kazancınız bunun 2 katı olacaktır. Ama, tabii ki her zaman şansımız bu kadar iyi olmayabilir. Ve 50 alt üye bulmak için de çevrenizin oldukça geniş olması gerekir. Bu yolda işiticeğiniz laflar ve dalga geçişler de cabası.

Hesabınızda biriken parayı nasıl görür ve gerektiğinde istersiniz?


Her site için hesabınızda biriken parayı görebileceğiniz “balance”, “account”, “stats” gibi bölgeler olur. Burada biriken paranızı takip edebilir ve sitenin belirlediği minimum tutara ulaştığında belirlediğiniz hesaba gönderilmesini isteyebilirsiniz. Bu tutara “cashout” adı verilir ve 1 Cent ile 25 Dolar arasında değişebilir. Ancak genel kabul görmüş olan cashout tutarı 10USD civarındadır. Tek bir siteden bu miktara ulaşmak 1-3 ayınızı alabilir ancak siz bizim rehberliğimizde 30-40 güvenilir site ile çalışacağınız için günün herhangi bir saati sadece kendiniz çalışarak ayda 100$-150$ kazanmanız mümkün. Bunun yanında eğer tanıdığınız başka dostlarınızıda alt üyeniz yapabilirseniz gelirinizin ciddi anlamda arttığını göreceksiniz.

Sitelerden daha fazla kazanmanın yolu var mı?
Sitelerden daha fazla kazanmanın yolları da var. Zamanla bunları da bu sitede açıklayacağız. Ancak kazancınızı artırmanın en güvenilir yolu altınıza üye kaydettirmektir. Altınızda ne kadar çok üye olursa ve üyeleriniz ne kadar çok çalışırsa siz de o kadar çok kazanırsınız.

PTC SİTELERİNİN HEPSİ GÜVENLİ Mİ?
Maalesef, Ptc sitelerinin hepsi güvenilir değildir.Biz sitemizde en güvenilir ve en kısa sürede ödeme yapabilecek siteleri tanıtmaya çalışıyoruz. Ama, hangi sitenin ne zaman Scam(Kara) Listeye gireceğini kestirmemiz mümkün değildir. Zaten, bunu kimse kestiremez. Ama bir siteye üye olurken ve devamında, dikkat etmeniz gereken kesin ve önemli kurallar vardır. Bunları, şöyle sıralayabiliriz;
Genelde, en güvenilir Ptc siteleri ortalama günlük 4-12 arası reklam çıkrarır ve Tık Başı: 0,01$, ref tıklaması: 0,005$ verir. Bu degerleden daha fazla veren sitelerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.
Bir günde 15′ten fazla reklam çıkaran sitelerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sitelerin ödeme alabilmeniz en az 2 ayı bulur. Ve site uçup giderse, emeğinizin karşılığını alamamış olursunuz.
Üye olacağınız sitenin domaini parayla alınmış olmalıdır. Bedava domaini olan sitelere kesinlikle üye olmayın
Üye olacağınız sitenin forumunun olup olmadığını kontrol edin. Çünkü, forum üyelerin sorunlarını site sahibine bildirebileceği yerdir.
Üye olduğunuz sitenin istikrarlı olup olmadığına dikkat edin. Birgün 15 reklam, diğer gün 1-2 reklam çıkaran sitelerden en azından bir süre uzak durun.
Üye olacağınız sitelerin ödemelerinin ve ödeme sürelerinin düşük olmasına dikkat edin.
Ayrıca, üye olduğunuz siteler hakkında son gelişmeleri forum veya sitelerden takip edin.

Biz ”SanalKazanç” sitesi olarak, bütün bunları sizin için yerine getiriyoruz. Tanıttığımız siteler için en son haberleri bu siteden takip edebilirsiniz.

Referansla üye olmak nedir? iyi midir, kötü müdür?


Sitedeki reklamlara tıkladığınızda referans ile kayıt olacağınız sayfa açılır. Bütün siteler diğerleri gibi bir davet ve referans modeli ile çalışmaktadır. Eğer sizi davet edenin referansını istemez iseniz, (ki çoğu sitelerde bu kısım özellikle açık ve silinebilir halde bırakılmıştır) o kişiyi referer kısmından silebilirsiniz. Bu durumda sistem sizi referanssız olarak kaydeder. Referanssız olarak sisteme kaydolanlar daha sonra site tarafından alt üye isteyenlere sitede belirtilen ‘purchase referral’ kısmından yapılan siparişlerle üye olarak satılmaktadırlar. Bu sebeple benim kişisel kanaatim, benim ya da başka birinin referansı ile katılmanız, sizin ve sizi davet ederek bu imkandan haber eden kişinin bu aktiviteden ortak faydanızı sağladığından davet edene karşı bir teşekkürdür.Gerçek şu ki Referanssız bağlantı siteye gelir kaydeder. Ben bu sebeple sorgusuz olarak tüm sitelerimde (özellikle de Türkiye’deki arkadaşların linklerini yakalayarak) yerel referanslarla bağlandım. Düzenli olarak reklamlara girdiğimden herhalde hepsi bana dua ediyorlardır.

YENİ PTC SİTELERİ HAKKINDA…


Bu işin içinde olanlar bilirler,sürekli YENİ PTC SİTELERİ ortaya çıkar,tabi bunların çoğunluğu da scam olurlar yani hiçbir kimseye para ödemeden veya çok az kişiye birkaç ödeme yaptıktan sonra ansızın ortadan kaybolurlar.Bu PTC işinde önemli olan para kazandıracak ciddi ve uzun vadeli siteleri bulup bu sitelere erkenden üye olmaktır.O kadar çok PTC sitesi varki…ama malesef bu sitelerin çoğunluğu da hiç ödeme yapmamaktadır.Ancak bunların yanında, bu yeni açılan PTC sitelerinin içerisinde gerçekten de ilk baştan itibaren insana güven veren ve de ödemelerini düzenli yapacağını hissettiren siteler de vardır.Ama her zaman söylüyorum bu PTC işinde %100 güvenilir hiçbir site yoktur,hatta en güvendiğiniz bir site bile yarın anında yok olabilir,bunu her zaman akılda tutmak da yarar vardır.
Bu durumda yapılacak olan şudur:Ödeme yapacağı düşünülen veya tahmin edilen yeni sitelere erkenden üye olmak ve reklamlarını her gün çok düzenli tıklamak,tabi yapabiliyorsanız kendinize de alt üye yapmak…Ben kendi sitemde işte bu şekilde olan siteleri yayınlıyorum ve herkese de tavsiye ediyorum.İnanın bu siteleri büyük araştırmalarım ve incelemelerimin sonucunda yayınlıyorum.Yani ödeme yapma ihtimali çok yüksek olan siteleri tanıtıyorum ben.Ama hepsi de %100 sağlamdır, kesin ödeme yaparlar da demiyorum ama dediğim gibi ödeme yapma ihtimali en yüksek olanları vermeye çalışıyorum.Şuanda yaptığım araştırmalar sonucunda tespit ettiğim çok yeni ve çok olumlu siteler var,şimdi burada onların hepsini toplu olarak yayınlamak istiyorum,bence herkes bu sitelere hemen üye olsun ve reklamlarını da her gün çok düzenli tıklasın hatta kendine de en az 3-5 tane alt üye yapsın…


Herkese bol kazançlar…

Son Güncelleme ( Salı, 14 Eylül 2010 08:40 )  
You are here: Home INTERNET PTC Rehberi